21 / 02 / 24

Wielkopolanka w folklorze - konkurs

Dział Animacji Folkloru Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu serdecznie zaprasza uczennice i uczniów przedszkoli oraz szkół podstawowych do wzięcia udziału w konkursie plastycznym „Wielkopolanka w folklorze”. Celem konkursu jest rozwijanie twórczej aktywności plastycznej, rozbudzanie wyobraźni oraz kreatywnego myślenia i propagowanie zdolności plastycznych, a wszystko to w nawiązaniu do kultury ludowej Wielkopolski i wyjątkowego święta jakim jest Dzień Kobiet. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do zapoznania się z tematyką konkursu, przedstawioną w regulaminie.

Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu pracy plastycznej interpretującej temat konkursu “Wielkopolanka w folklorze”.

Szczegóły dotyczące konkursu, m.in. regulamin oraz kartę zgłoszenia, znajdą Państwo w załącznikach poniżej.

Termin przesyłania prac i zgłoszeń mija 21.04.2024 roku. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe, m.in.: aparat Instax Mini 11, głośnik bezprzewodowy JBL Flip Essential 2 i słuchawki Huaweii Freebuds SE.

W galerii znajdą Państwo także interpretacje “Wielkopolanki w folklorze” autorstwa Daniela Powroziewicza, zapraszamy także do zapoznania się z zeszłorocznymi pracami odwiedzenia wirtualnej wystawy zdjęć wielkopolskich strojów ludowychktóre mogą stać się inspiracją dla młodych artystów, link poniżej:

Wystawa: Kobieta w wielkopolskiej kulturze tradycyjnej

 

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi: