Kuźnia Tradycji

Kuźnia Tradycji to inicjatywa stworzona z zamiłowania do kultury ludowej Wielkopolski. Powstała w styczniu 2019 roku z inicjatywy Piotra Kulki kierownika ZF Wielkopolanie oraz Pawła Zawadzkiego – muzyka, tradycjonalisty.

Naszym głównym celem jest odkrywanie i rozwijanie talentu młodych wykonawców oraz umożliwienie im dotarcia z muzyką ludową do szerokiego grona odbiorców. Pragniemy zadbać o tradycję naszego regionu poprzez jej kultywowanie i upowszechnienie, szczególnie wśród dzieci i młodzieży.

Serdecznie zapraszamy osoby, które chciałyby szerzej poznać niezwykle bogaty świat folkloru Wielkopolski. Wszyscy zainteresowani mogą podjąć naukę gry na tradycyjnych wielkopolskich instrumentach ludowych, spróbować swoich sił w śpiewie, a także poszerzyć wiedzę na temat kultury ludowej.

Nasi nauczyciele przekazują wartości otrzymane od prawdziwych mistrzów muzyki ludowej. Pragną dzielić się nimi dalej poprzez tradycyjną metodę nauki: mistrz-uczeń, bez znajomości zapisu nutowego, zachowując dzięki temu autentyczność folkloru oraz możliwość wyrażenia siebie poprzez muzykę.

Zajęcia odbywają się w siedzibie ZF Wielkopolanie, na ul. Drzymały 24. Prowadzone są w różnych klasach instrumentów i dostosowane do poziomu uczniów.

  • Uczymy gry na tradycyjnych instrumentach ludowych z regionu Wielkopolski takich jak: dudy wielkopolskie, kozioł czarny i biały, sierszenki, skrzypce przewiązane oraz mazanki.
  • Pragniemy rozwijać pasje dzieci i młodzieży związane z muzyką ludową.
  • Chcemy popularyzować rodzimą kulturę Wielkopolski, ratując od zapomnienia niezwykle bogaty świat tradycji.
  • Dbamy również o to by nauka była zabawą z muzyką, by budziła pozytywne emocje oraz radość.

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi: