Nauczyciele

Paweł Zawadzki

muzyk, tancerz i nauczyciel gry na mazankach. Naukę gry na skrzypcach przewiązanych rozpoczął w 2005 roku pod okiem mistrza Romualda Jędraszaka.Uczestnik wielu szkoleń i warsztatów poruszających zagadnienia związane z tańcem i muzyką ludową. Aktywnie działa na rzecz folkloru Wielkopolskich wspierając takie wydarzenia jak Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Folkloru KIDS FUN FOLK czy tworzone publikacje książkowe, m.in.: „Wybrane tańce i zabawy folkloru wielkopolskiego”.Tradycje i zwyczaje wielkopolskiej kultury prezentował na licznych scenach w kraju, m.in.: Sabałowe Bajania w Bukowinie Tatrzańskiej, Tydzień Kultury Beskidzkiej w Żywcu, Festiwal Wszystkie Mazurki Świata w Warszawie oraz po za jego granicami, m.in.: w Rosji, Szkocji, Chorwacji, na Węgrzech czy w Korei Południowej.

Laureat wielu prestiżowych nagród (wraz z Piotrem Góreckim), m.in.: II miejsca w kategorii Kapel ludowych podczas 50 Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym w 2016 roku oraz I miejsca w kategorii kapel podczas Turnieju Dudziarzy Wielkopolskich w Kościanie w 2017 roku.

Absolwent Politechniki Poznańskiej.

Paweł Zawadzki - nauczyciel gry na instrumentach ludowych

Piotr Górecki

muzyk, tancerz i nauczyciel gry na sierszeńkach. W 2002 roku rozpoczął naukę gry na dudach wielkopolskich pod okiem mistrza Romualda Jędraszaka.

Tradycje dudziarskie Wielkopolski prezentował na licznych scenach w kraju, m.in.: Sabałowe Bajania w Bukowinie Tatrzańskiej, Tydzień Kultury Beskidzkiej w Żywcu, Festiwal Wszystkie Mazurki Świata w Warszawie oraz po za jego granicami, m.in.: w Rosji, Szkocji, Chorwacji czy Korei Południowej.

Ukończył warsztaty budowy dud wielkopolskich i sierszenek u mistrza Andrzeja Mendlewskiego organizowane przez Instytut Muzyki i Tańca pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Laureat wielu prestiżowych nagród (wraz z Pawłem Zawadzkim), m.in.: II miejsca w kategorii Kapel ludowych podczas Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym w 2016 roku czy I miejsca w kategorii kapel podczas Turnieju Dudziarzy Wielkopolskich w Kościanie w 2017 roku.

Jest absolwentem Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.

Nauczyciele - Piotr Góreck

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi: