19 / 12 / 23

Świąteczna pomoc „Wielkopolan”

tancerze zespołu

W dniach 16-17 grudnia artyści Zespołu Folklorystycznego „Wielkopolanie” wspierali swoim kunsztem artystycznym tych, najbardziej potrzebujących.

W sobotę podczas akcji „Wigilia ze Smoleniem” zaśpiewali najpiękniejsze kolędy i pastorałki dla ubogich.

“Wigilia ze Smoleniem” to spotkanie, które od 2021 roku organizuje Stowarzyszenie Zostań Gwiazdą Kabaretu w partnerstwie z poznańską Caritas. Każdy może na nie przyjść. W samo południe uczestnicy wigilii podzielili się opłatkiem przy pomniku Bohdana Smolenia, a następnie przygotowano dla nich świąteczne potrawy. Przez cały czas dla licznie zgromadzonych uczestnikó1) ze sceny rozbrzmiewały tradycyjne kolędy. Oprócz artystów „Wielkopolan” posłuchać można było chóru Gospel Joy, All Fine Choir, Solna Brass Band Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej, Aniołki Św. Elżbiety oraz uczniów Zespołu Szkół Przemysłu Spożywczego im. J.J. Śniadeckich.

Wigilia objęta była Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Poznania oraz Starosty Poznańskiego.

W niedzielę wszystkie grupy Zespołu Folklorystycznego „Wielkopolanie” zatańczyły i zaśpiewały na koncercie charytatywnym organizowanym przez Drużynę Szpiku w ramach Betlejem Poznańskiego. Na scenie pojawiło się ponad stu artystów, czyli od przedszkolaka do starszaka. 6. grup zespołu zaprezentowało na scenie kulturę taneczno-muzyczną Wielkopolski, Żywca, Lachów Sądeckich, Rzeszowa oraz ziemi krakowskiej.

Betlejem Poznańskie to także mnóstwo wydarzeń i atrakcji. Nie zabrakło smakołyków od ponad czterdziestu wystawców, a także grzanego wina lub piwa, a dla najmłodszych gorącego kakao. Na stoiskach jarmarku można również było zaopatrzyć się w upominki dla bliskich i wczuć się w atmosferę świąt, oglądając występy innych zaproszonych artystów. Tegoroczny program był bowiem niezwykle obfity w ciekawe wydarzenia, które urozmaicały świąteczne zakupy do 27 grudnia.

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi: