23 / 12 / 23

Spotkanie Wigilijne z "Wielkopolanami"

członkowie zespołu składający sobie życzenia

20 grudnia 2024r., jak co roku wielka rodzina Zespołu Folklorystycznego „Wielkopolanie” spotkała się przy wigilijnym stole, aby złożyć sobie świąteczne życzenia, dzieląc się opłatkiem, pośpiewać polskie kolędy i pastorałki oraz porozmawiać i nacieszyć się swoją obecnością.

Jak zawsze było rodzinnie, ciepło i muzycznie. Wieczór rozpoczął się chyba najpiękniejszą Polską kolędą „Bóg się rodzi”, którą wspólnie zaśpiewali tancerze, kadra i przyjaciele zespołu. Później było już jak zawsze tradycyjnie – podsumowanie roku, życzenia, dzielenie się opłatkiem. Przy stołach z wigilijnymi potraw można było mile spędzić czas na wspólne rozmowy.

Miniony rok był dla „Wielkopolan” bardzo pracowity. Obfitował w  wyjątkowe wyjazdy, wiele koncertów, także tych edukacyjnych. Tancerze zespołu mieli, więc wiele okazji, by się lepiej poznać i zaprzyjaźnić. Najważniejsze jednak, że dzięki swojej systematycznej pracy, na co dzień przyczyniają się do ocalenia od zapomnienia polskich tradycji muzyczno-tanecznych i pielęgnują zwłaszcza wielkopolskie tradycje ludowe.

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi: