05 / 10 / 23

Kultura polska dla międzynarodowych studentów ERASMUS+

uczestnicy warsztatów z banerem ESN UAM Poznań

Początek października rozpoczął się dla Zespołu Folklorystycznego „Wielkopolanie” kolejnym taneczno-edukacyjnym sukcesem. Dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem ESN UAM Poznań, po raz kolejny odbyły się koncerty w połączeniu z warsztatami dla studentów międzynarodowych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

W trakcie koncertów, studenci z całego świata mieli okazję poznać polskie tańce narodowe: poloneza, mazura, krakowiaka, kujawiaka oraz oberka. Podczas specjalnie przygotowanych warsztatów, uczestnicy stawiali swoje pierwsze kroki w rytmach tych wspaniałych tańców, a także zapoznali się z takimi zagadnieniami kultury narodowej jak szczegółowy opis strojów i tradycji ludowych występujących w Polsce. Wśród występów tancerzy i nauki tańca nie zabrakło również czasu na bliższe zapoznanie się z kulturą regionu, który studenci postanowili odwiedzić – prócz dumnych i wspaniałych polskich tańców narodowych wybrzmiały również gry i zabawy z okolic Wielkopolski, takie jak brzuchaty, dupnik, ceglorz czy szmyt.

Ideą, która przyświeca przeprowadzaniu tego typu koncertów i warsztatów jest chęć rozpowszechniania kultury polskiej wśród różnych narodów świata, ze szczególnym uwzględnieniem tradycji, tańca i muzyki ludowej. Ponadto wydarzenie rozpoczęło tydzień powitalny dla studentów międzynarodowych UAM, co stanowi wizytówkę tego co młodzi ludzie będą mieli okazję poznać w trakcie swojego pobytu w Polsce.

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi: