Świąteczna paczka

na zdjęciu mężczyzna w czapce Mikołaja w tle prezenty dla wychowanków Domu Dziecka

Jak co roku na początku grudnia Tancerze Zespołu Folklorystycznego „Wielkopolanie” zaangażowali się w akcję charytatywną dla najbardziej potrzebujących. W tym roku tancerze wsparli Centrum Wspierania Rodziny Swoboda, które od wielu lat prowadzi placówkę opiekuńczo- wychowawczą oraz okno życia. Centrum Wspierania Rodziny Swoboda ma pod swoją opieką około trzydziestu wychowanków w wieku od 9 miesięcy do 20 lat.

Czasu na przygotowanie niespodzianki było niewiele, ale udało się zdążyć. Kierownictwo,  tancerze „Wielkopolan” grupy zasadniczej, tancerze dojrzali oraz przyjaciele Zespołu zebrali wspólnie ponad 2800 zł, za które zakupili  podstawowe środki higieny, produkty spożywcze, zabawki edukacyjne i niezbędne placówce sprzęty RTV.

Tancerze „Wielkopolan” zawsze chętnie udzielają pomocy osobom potrzebującym i dzielą się radością świąt z każdym na swojej drodze. Dzięki tej zbiórce wychowankowie mogą zaznać szczęścia i poczuć niesamowitą atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Taka pomoc podkreśla ich godność i utwierdzenie, że w swej potrzebie nie zostają sami.

                                                                                                                                         M Sz