Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Łowickie wycinanki

na zdjęciu uśmiechnięta dziewczyna w stroju łowickim

Od 07 lutego do 06 marca tancerze Zespołu Folklorystycznego „Wielkopolanie” wyruszyli wraz z Pro Sinfonką w kolejną edukacyjną trasę koncertową po wielkopolskich placówkach oświatowych i kulturalnych.

Na scenach szkół, przedszkoli i żłobków przy dźwiękach muzyki na żywo, poznańscy artyści  zaprezentowali tańce z regionu łowickiego. Podczas koncertów zatytułowanych „Łowickie wycinanki”  prezentowali licznie zgromadzonej publiczności charakterystyczne kroki, figury oraz specjalnie przygotowane na tą trasę koncertową choreografie tańców Księżaków.

Podczas lutowo-marcowej trasy koncertowej „Wielkopolanie” odwiedzili 112 ośrodków kultury i oświaty prezentując się m.in. w Baranowie, Kórniku, Borówcu, Poznaniu i wielu, wielu innych wsiach i miastach swojego województwa. Wszystkie koncerty spotkały się z dużym uznaniem zgromadzonych widzów. Uczestnicy mogli podziwiać kunszt artystyczny wielkopolskich tancerzy, którzy poprzez taniec wdrażają nowe formy wychowawcze oraz kształtują wyobraźnię muzyczną i taneczną. Uczestnicy koncertów mogli nie tylko posłuchać łowickich polek, oberków czy trzęsionek ale także wraz z tancerzami „Wielkopolan” pobawić się i zatańczyć klepoka, który sprawiał najmłodszym dużo radości.

Edukacyjne koncerty szkolne to pomysł na umożliwienie kontaktu z kulturą i sztuką młodej i najmłodszej publiczności. „Wielkopolanie” od wielu lat wyjeżdżają w trasy koncertowe, aby wychowywać dzieci i młodzież pośród wartości kultury polskiej, ze szczególnym uwzględnieniem tańca i muzyki ludowej. Koncert te są uzupełnienie szkolnych programów związanych z szeroko rozumianą kulturą.

                                                                                                                                            PK