Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

BEDOES ft. WIELKOPOLANIE

„Kwiat Polskiej Młodzieży” to nazwa nowej płyty oraz trasy koncertowej Bedoesa a właściwie Borysa Przybylskiego, artysty zajmującego się muzyką hip-hop. Artysta w ramach promocji swojej twórczości od grudnia 2018 do marca 2019 roku odwiedza polskie miasta skupiając wokół siebie tysiące młodych fanów. Muzyka Bedoesa jest niezwykle popularna wśród młodego pokolenia i każdy koncert wypełnia sale koncertowe po brzegi.

Borys Przybylski odwiedził poznański klub Tama 2 lutego 2019 roku. Flagową piosenką promującą płytę jest „Janosik”, w której to artysta wraz z braćmi Golec  śpiewa o trudach codziennego życia i ich pokonywaniu. Zespół Folklorystyczny „Wielkopolanie” został zaproszony do współudziału w poznańskim koncercie, gdzie mógł zaprezentować  folklor regionu Spisza oraz wspólnie z raperem wykonać wspomniany utwór „Janosik” przed kilkutysięczną publicznością. Było to niezwykłe wydarzenie dla działalności artystycznej Zespołu „Wielkopolanie”, niespotykane połączenie muzyki hip-hop i folkloru spotkało się z bardzo energiczną reakcją publiczności i stało się swoistym symbolem połączenia tradycji z nowoczesnością.

Wspólny śpiew, owacje i skandowanie publiki zostawi wspaniałe wspomnienie w artystach Zespołu „Wielkopolanie” oraz publiczności na długie lata.

                                                                                                                                     M. Sz.