Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

MAGICZNY CZAS ŚWIĄT!

MAGICZNY CZAS ŚWIĄT!Jak co roku wielka rodzina Zespołu Folklorystycznego „Wielkopolanie” spotkała się przy Wigilijnym stole, by złożyć sobie świąteczne życzenia, dzieląc się opłatkiem, pośpiewać piękne polskie kolędy i pastorałki oraz porozmawiać i nacieszyć się swoją obecnością.

W dniu 16 grudnia 2016r. odbyło się coroczne spotkanie Wigilijne Zespołu Folklorystycznego „Wielkopolanie”.  MAGICZNY CZAS ŚWIĄT!Jak zawsze było rodzinnie, ciepło i muzycznie. Wieczór rozpoczął się chyba najpiękniejszą Polską kolędą „Bóg się rodzi”, którą wspólnie zaśpiewali tancerze, kadra i przyjaciele zespołu.
MAGICZNY CZAS ŚWIĄT!Później było już jak zawsze tradycyjnie – podsumowanie roku, życzenia, dzielenie się opłatkiem. Przy stołach z wigilijnymi potraw można było miele spędzić  czas na wspólne rozmowy.
Miniony rok był dla Wielkopolan bardzo pracowity. Obfitował w  wyjątkowe wyjazdy, wiele koncertów, także tych edukacyjnych. Tancerze zespołu mieli więc wiele okazji, by się lepiej poznać i zaprzyjaźnić. MAGICZNY CZAS ŚWIĄT!Najważniejsze jednak, że dzięki swojej systematycznej pracy na co dzień przyczyniają się do ocalenia od zapomnienia polskich tradycji muzyczno-tanecznych i pielęgnują zwłaszcza wielkopolskie tradycje ludowe.
MAGICZNY CZAS ŚWIĄT!W okresie między Świętami a Nowym Rokiem Wielkopolanie, jak w polskiej tradycji bywa, spotkali się również by kolędować. Było tradycyjnie a zarazem nowocześnie. Kierownictwo zespołu przygotowało dla wszystkich gości sporo niespodzianek. Można było nagrać utwór do amatorskiej płyty, wziąć udział w  wywiadzie i zrobić pamiątkowe świąteczne zdjęcia.