16 / 02 / 09

XXV BAL KARNAWAŁOWY "WIELKOPOLAN"

XXV BAL KARNAWAŁOWY  wielkopolanJak co roku tancerze zespołu zaprosili na swój bal , znajomych i przyjaciół aby móc w gronie najbliższych spędzić jeden z piątków tegorocznego karnawału. Dla ponad 200 gości „Wielkopolanie” tradycyjnie rozpoczęli bal szlacheckim polonezem z mazurem. 12 par po wykonaniu tych najstarszych narodowych tańców zaprosiło zgromadzonych gości i wspólnie zatańczyli nie tylko poloneza ale także polkę i skocznego oberka.
Po powitaniu gości, tancerze zaprezentowali specjalnie przygotowany na tą imprezę kolejny punkt programu. Były to tańce z Jordanii i Indii nawiązujące do tras koncertowych, które przebyli „Wielkopolanie” w zeszłym roku. Ponad 50 tancerzy przez dwa miesiące pod okiem choreogXXV BAL KARNAWAŁOWY  wielkopolanrafów: Agnieszki Głowackiej, Hanny Jaworskiej, Marcina Lewandowskiego i Jana Galasińskiego pilnie ćwiczyło tańce innych narodów. Najpierw na scenę weszli wojownicy z Jordanii, po nich egzotyczne tancerki w sarii, a następnie swoja moc pokazali mężczyźni z Indii. Po ich występie „Wielkopolanie” zaprosili na scenę Krystynę i Włodzimierza Scholz, byłych tancerzy zespołu, działających w nim od samego początku. Państwo Scholz zawsze wspierali działania „Wielkopolan” w całej ich historii i oczywiście uczestniczyli we wszystkich balach zespołu – czyli w 2009 roku już w 25 balu. Po wręczeniu pamiątkowych dyplomów i odśpiewaniu tradycyjnego sto lat na scenie pojawili się hindusi tańczący tańce z bollywood. 
Dla wszystkich gości tancerze przygotowali również wystawę zdjęć z tournee artystycznych z 2008 roku po Indii, Kuwejcie, Turcji i Jordanii oraz wielką loterię fantową
Zabawy i radości nie zabrakło do białego rana.
„Wielkopolanie” składają podziękowania wszystkim tym, którzy wsparli tegoroczna imprezę, a byli to:
Firma Zegarmistrzowska J.W. Skąpscy,
AKAMED,
Kwiaciarnia Hanna Marciniak,
WARMIA POLMLEK,
Scholz Krystyna i Włodzimierz,
Mazurek Janusz,
Grządzielewski Marek,
The Lorenz Bahlsen Snack – World Sp. z o.o.,
Orlen Sp. z o.o.,
MDM DRUK S.J
 
 
PK

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi: