19 / 02 / 13

XXIX BAL KARNAWAŁOWY WIELKOPOLAN

XXIX BAL KARNAWAŁOWY WIELKOPOLANBale Zespołu Folklorystycznego „Wielkopolanie” są zawsze okazją do spotkania się byłych i obecnych tancerzy zespołu oraz ich przyjaciół. Zgodnie z polską tradycją bal rozpoczął się  szlacheckim polonezem z mazurem. Po wykonaniu narodowych tańców, tancerze zaprosili zgromadzonych gości i wspólnie zatańczyli nie tylko poloneza, ale także walczyka i polkę. XXIX BAL KARNAWAŁOWY WIELKOPOLAN
      

Po powitaniu gości, „Wielkopolanie” zaprezentowali specjalnie przygotowany na tę okazje program. Podczas występu tancerze zespołu nawiązali do zeszłorocznych tras koncertowych, podczas których „Wielkopolanie” prezentowali polską kulturę narodową.

W zeszłym roku poznańscy artyści zaprezentowali swój kunszt artystyczny w Gruzji i Hiszpanii. Stąd w programie koncertu znalazły się pieśni i tańce z tych dwóch państw. Na początku na scenie pojawiła się boska Carmen w asyście czterech mężczyzn, a zaraz po nich „Wielkopolanie” zaprezentowali zgromadzonej publiczności żywiołowe flamenco. Po hiszpańskich rytmach na scenie, dziewczęta przypomniały widzom stare przeboje zespołu XXIX BAL KARNAWAŁOWY WIELKOPOLANFilipinki, które śpiewając o Batumi wprowadziły wszystkich w piękne klimaty Gruzji. Folklor taneczny tego kraju oczarował zgromadzonych. Waleczni, pełni żywiołowości mężczyźni, popisywali się swoją sprawnością przed pięknymi Gruzinkami, które to również prezentowały swój taniec pełen gracji i wdzięku.

Choreografie do układów przygotowali Jan Galasiński (Carmen), Nicol Krzyżanek (Flamenco), Weronika Gramse, Katarzyna Mazurek, Marta Mszanowska, Marta Ostwald, Martyna Pacyna (Filipinki), Agata Pospiech, Mikołaj Szymański (tańce gruzińskie). Na zakończenie programu „Wielkopolanie” wraz z gośćmi zatańczyli taniec hiszpański.       

Dla wszystkich gości tancerze przygotowali również pokaz zdjęć z tych tournee artystycznych.

Zabawy i radości nie zabrakło do białego rana.
                                                                                                                                                PK

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi: