16 / 02 / 07

XXIII BAL KARNAWAŁOWY "WIELKOPOLAN"

Jak co roku tancerze zespołu zaprosili na swój bal , znajomych i przyjaciół aby móc w gronie najbliższych zakończyć tegoroczny karnawał. Dla ponad 340 gości “Wielkopolanie” tradycyjnie rozpoczęli bal szlacheckim polonezem. 12 par po wykonaniu tego najstarszego tańca narodowego zaprosiło zgromadzonych gości i wspólnie zatańczyli nie tylko poloneza ale także polkę i skocznego oberka.
Po powitaniu gości, tancerze zaprezentowali kolejny punkt programu. Zgromadzona publiczność mogła obejrzeć tańce i przyśpiewki łowickie oraz Beskidu Śląskiego, w wykonaniu dwóch grup tancerzy. Dla niektórych był to pierwszy występ w pierwszym składzie “Wielkopolan” ale wszyscy poradzili sobie znakomicie. Po prezentacjach artystycznych przyszła kolej aby i goście mogli zatańczyć tradycyjne tańce ludowe i wraz z tancerzami uczyli się kroków tanecznych z Cieszyna Śląskiego. Kiedy wszyscy poznali już czardasze cieszyńskie “Wielkopolanie” przygotowali dla gości kolejną niespodziankę.  Tym razem mogli wraz z tancerzami pośpiewać najbardziej znane i lubiane piosenki ludowe i biesiadne.
Przez cały czas trwania balu goście mogli w specjalnie przygotowanej scenografii wprowadzającej w klimat biesiadny skosztować swojskiego jadła (wiejskiego chleba, smalcu ze skwarkami, ogórków i kaszanki), a także obejrzeć wystawę zdjęć z ubiegłorocznego pobytu zespołu w Chinach na Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym.
Zabawy i radości nie zabrakło do białego rana, a i ja tam byłem miód i wino piłem …

Dziękujemy wszystkim sponsorom !!!!!!!!
 
PK

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi: