22 / 02 / 10

WIELKOPOLANIE DLA UAM

20 i 21 lutego podczas trwających Targów Edukacyjnych w Poznaniu, w programie prezentowanym przez Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, znalazły się tańce i przyśpiewki w wykonaniu „Wielkopolan”. Podczas koncertów można było obejrzeć tańce z rodzimego regionu, Beskidu Śląskiego, Krakowiaków Wschodnich. Zgromadzona publiczność miała także okazję podziwiać żywiołowego krakowiaka narodowego wraz z Konikiem Zwierzynieckiem.

WIELKOPOLANIE DLA UAMZespół Folklorystyczny „Wielkopolanie” znalazł się w programie promującym Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, dzięki porozumieniu o współpracy podpisanemu na początku października 2009 r. pomiędzy Uniwersytetem, a Wojewódzka Biblioteką Publiczną i Centrum Animacji Kultury. Porozumienie to podpisane przez JM Rektora prof. dr hab. Bronisława. Marciniaka i Dyrektor mgr Helenę Bednarską ma na celu współpracę pomiędzy Zespołem „Wielkopolanie”, a Uniwersytetem dotyczącą szkoleń, promocji i rozwoju tych instytucji.

WIELKOPOLANIE DLA UAMNa tegorocznych targach na scenie głównej „Wielkopolanie” promowali Uniwersytet im. Adama Mickiewicza wraz z Wydziałem Chemii, Studium Wychowania Fizycznego i Sportu, Wydziałem Pedagogiczno-Artystycznym, Wydziałem Studiów Edukacyjnych i Wydziałem Prawa.

Kierownictwo i Tancerze Zespołu składają szczególne podziękowania Panu Marcinowi Witkowskiemu.

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi: