19 / 05 / 14

WIELKA MAJÓWKA UAM

WIELKA MAJÓWKA UAMKilkanaście koncertów, spotkań i festynów zaplanował w maju Uniwersytet im. Adama Mickiewicza podczas Wielkiej Majówki organizowanej już po raz piaty w ramach Dekady Jubileuszowej uczelni.

Zespół Folklorystyczny „Wielkopolanie”, który już od 2001 roku współpracuje z tą największą Uczelnią w Wielkopolsce zaprezentował się dwukrotnie podczas majowych wydarzeń.

09 maja podczas Dnia Sportu organizowanego przez Studium Wychowania Fizycznego i Sportu oraz Klubu Uczelnianego Akademickiego Związku Sportowego UAM. WIELKA MAJÓWKA UAM

Dzień Sportu UAM odbywał się pod patronatem JM Rektora UAM prof. dr hab. Bronisława Marciniaka na terenie przed Halą Sportową UAM na Morasku.
Uroczyste otwarcie imprezy rozpoczął koncert Zespołu Folklorystycznego „Wielkopolanie”, który zaprezentował się nie tylko przed Władzami Uniwersytetu, ale także przed około czterema tysiącami zgromadzonych studentów.  
Przez cały dzień studenci rywalizowali w wielu dyscyplinach sportowych m.in. w biegu wiosennym, maratonie
aerobikowym, judo, koszykówce, pływaniu, piłka nożna i wielu innych.

Zawody sportowWIELKA MAJÓWKA UAMe nie tylko odbywały się w Poznaniu. Równolegle studenci rywalizowali w Kolegium Europejskim im. Jana Pawła II w Gnieźnie, Collegium Polonicum w Słubicach i na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym w Kaliszu. Imprezą towarzysząca były Ogólnopolskie Zawody Pływackie Studentów Niepełnosprawnych Szkół Wyższych.

11 maja 2014 roku na terenie Kampusu Morasko, między Wydziałem Fizyki, a Wydziałem Matematyki i Informatyki odbył się po raz czwarty w historii Uczelni Festyn Rodzinny dla pracowników, emerytów, doktorantów UAM oraz ich rodzin organizowany również w ramach Wielkiej Majówki. WIELKA MAJÓWKA UAM

Po uroczystym rozpoczęciu na scenie zaprezentował się Zespół Folklorystyczny „Wielkopolanie”. Tańce narodowe i regionalne oklaskiwane były przez zgromadzonych uczestników festynu. Dla gości przygotowane były liczne gry i zabawy m.in.: balonowe zoo i kwiaciarnia, zamki do skakania, konkurencje sportowe, eurobungoo, obozy rycerskie i wiele innych. 
Na scenie oprócz „Wielkopolan” wystąpiła również Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej z Murowanej Gośliny, Sekcja Aerobiku Sportowego, teatr „Atofri” oraz wielu innych wielkopolskich artystów.

                                                                                                                                                                 PK

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi: