11 / 04 / 18

WARSZTATY TANECZNE 2018

Pierwszy weekend kwietnia Tancerze Zespołu Folklorystycznego „Wielkopolanie” spędzili w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Nietążkowie, gdzie na sali gimnastycznej przygotowywali nowy program artystyczny na zbliżające się liczne koncerty. Już od piątku, do późnych godzin wieczornych w niedzielę poznańscy artyści, w pocie czoła, tańczyli wiwaty, przodki, równe, okrągłe, krakowiaki i inne polskie tańce, a wszystko po to aby w maju m.in. zaprezentować się przed Ekspertami Polskiej Sekcji CIOFF (Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń Folklorystycznych, Festiwali i Sztuki Ludowej), czy zatańczyć podczas Nocy Muzeów. Widzowie, podczas zbliżających się przedstawień artystycznych, będą mogli obejrzeć Poznańskiego Podkoziołka, zabawy Biskupian, Mięsopusty z okolic Dąbrówki Wielkopolskiej, tańce innych regionów, a także polskie tańce narodowe.

Ponad pięćdziesięciu artystów, mimo ciężkiej pracy na rzecz kultywowania polskich tradycji, zwyczajów czy obyczajów nie zapomniało również o zabawach integracyjnych przygotowywanych przez Radę Zespołu. W tym roku tematem przewodnim były zwierzęta i pojawiły się owady, strusie, zebry, świnie i wiele, wiele innych, które to rywalizowały między sobą w wielu konkurencjach.

„Wielkopolanie” co roku wyjeżdżają na obozy doszkalające, aby móc na coraz wyższym poziomie prezentować kulturę na scenach krajowych i zagranicznych. Doskonalą na nich nie tylko swój program artystyczny, ale uczą się również innych technik tanecznych jak również muzycznych.

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi: