10 / 12 / 13

SZLACHETNA PACZKA 2013

SZLACHETNA PACZKA 2013Szlachetna paczka ma już trzynaście lat. Działa w ramach stowarzyszenia WIOSNA, której Prezesem jest ks. Jacek Stryczka, założyciel i jej pomysłodawca. SZLACHETNA PACZKA 2013

Szlachetna paczka działa niemalże w całej Polsce. Jej celem jest kompletowanie paczek w okresie przedświątecznym, z artykułami niezbędnymi dla konkretnej rodziny, tak aby spełnić jej bieżące potrzeby. Wszystkie potrzebujące rodziny zgłaszane są do projektu przez ośrodki pomocy rodzinie, szkoły i parafie. Głównie są to rodziny wielodzietne, osoby ubogie, samotne bądź niepełnosprawne.

W tym roku do Szlachetnej Paczki dołączył Zespół Folklorystyczny „Wielkopolanie”. Kierownictwo i Tancerze oraz przyjaciele zespołu przygotowali 19 kartonów upominków dla wielkopolskiej rodziny. Wśród nich znalazły się artykuły spożSZLACHETNA PACZKA 2013ywcze, środki czystości, przybory szkolne,  książki, odzież, sprzęt AGD itd.

„Wielkopolanie” spełnili wszystkie oczekiwania potrzebującej rodziny, która otrzymała przygotowane prezenty w pierwszy weekend grudnia. SZLACHETNA PACZKA 2013

Jak podają organizatorzy w tym roku w Polsce akcja Szlachetna Paczka zjednoczyła 617 tys. osób, czyli darczyńców, wolontariuszy i obdarowanych, dwa razy więcej niż w roku 2012.

Pomoc o wartości 33 mln dotarła do 17,7 tys. rodzin i osób samotnych

Szlachetna Paczka to nie tylko ogólnopolska akcja świątecznej pomocy materialnej, to również akcja łącząca potrzebujące rodziny, darczyńców oraz wolontariuszy.

                                                                                                                                                    PK

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi: