12 / 12 / 17

SZKOLENIE TANCERZY DOJRZAŁYCH

Od 1 do 03 grudnia grupa tancerzy dojrzały Zespołu Folklorystycznego „Wielkopolanie” wyjechała na kolejne szkolenie kondycyjne do Nietążkowa aby doskonalić swój kunszt artystyczny, a przede wszystkim tworzyć nowe punkty programu.

Ponad trzydziestu Tancerzy, którzy od lat kultywują polskie tradycje muzyczno-wokalne, pod okiem instruktorów: Stanisława Horbika, Macieje Sierpińskiego i Piotra Kulki poznawali równe, okrągłe, lotane, walcerki, a także rozpoczęli prace nad poznawaniem choreografii nowych układów tanecznych. W tym roku punktem przewodnim są tańce narodowe, które to grupa tancerzy dojrzałych zamierza pokazać w nadchodzącym roku. Jednakże nie tylko folklor wielkopolski, nie tylko tańce narodowe były tematem grudniowego szkolenia. Wielkopolanie uczyli się również tańców i przyśpiewek z okolic Rzeszowa i Przeworska, a także Lublina. Oprócz zajęć tanecznych, uczestnicy szkolenia doskonalili również swoje umiejętności wokalne. Na sali ćwiczeń rozbrzmiewał folklor wielkopolski, krakowski, Spisza, a także Beskidu Śląskiego. Regionalny folklor szlifowany od samego rana do  późnych godzin nocnych nie sprawił jednak Tancerzom wielkiego problemu i już szykują się na kolejne treningi.

Efekty swojej pracy Tancerze dojrzali „Wielkopolan” pokażą w nadchodzącym roku widzom nie tylko w Polsce ale i poza jej granicami. Już podejmowane są decyzje aby ta właśnie grupa w przyszłym roku promowała polskie tradycje, zwyczaje i obrzędy za granicą. Mimo bardzo ciężkiej weekendowej pracy Tancerze zespołu wrócili pełni optymizmu i chęci do dalszych działać na rzecz kultywowania piękna kultury ludowej. 

                                                                                                                                                      PK

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi: