17 / 09 / 08

STO LAT DLA WIELKOPOLAN

STO LAT DLA WIELKOPOLANZespół Folklorystyczny „Wielkopolanie” już po raz drugi w tym roku gościł w Kościele p.w. Matki Boskiej w Poznaniu. Trzy miesiące temu uczestniczył na ślubie tancerzy zespołu Katarzyny i Grzegorza Lesiuków, a już 15 września kolejny raz wystąpił ze swym repertuarem, ale tym razem podczas uroczystości odpustowej organizowanej z tym dniu z okazji przypadającego święta patronki.
Uroczystości odpustowe trwały cały dzień. Już o godzinie 10.00 odbyła się Msza św. w intencji małych dzieci oraz o szczęśliwe rozwiązanie dla matek w stanie błogosławionym. O godzinie 15.00 pochodzący z parafii ks. Marcin Janecki odprawił mszę św. w intencji i z udziałem chorych oraz osób starszych. To dla nich po mszy w kaplicy kościoła został przygotowany poczęstunek. „Wielkopolanie” zaprezentowali ponad 300-tu osobom tańce i przyśpiewki nie tylko wielkopolskie ale również z innych regionów naszego kraju. Brawom nie było końca. Na scenę zostali zaproszeni niedawni nowożeńcy oraz cały zespół, którym zgromadzeni zaśpiewali na stojąco STO LAT. STO LAT DLA WIELKOPOLAN
Główna uroczysta msza odpustowa została odprawiona przez księdza kanonika Henryka Nowaka, ekonoma Archidiecezji Poznańskiej o godzinie 18.00. Po uroczystości na specjalnie przygotowanej na ta okazję scenie po raz drugi zaprezentowali się „Wielkopolanie”, a także Orkiestra Reprezentacyjna Miasta Poznania przy MPK. 
Dla około 1000 zgromadzonych parafian oprócz występów artystów został przygotowany poczęstunek. Gorąca herbata i specjalnie wypieczony łazarski wypiek. A było to ciasto drożdżowe nadziewane serem i rodzynkami, polane cukrem pudrem i posypane orzeszkami. Miło zimnego powietrza wszyscy gorąco bawili się do późnych godzin wieczornych.
                                                                                                                                    PK

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi: