17 / 11 / 05

SPOTKANIE INTEGRACYJNE

Na  początku października na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza odbywały się nabory do Zespołu nikt wtedy nie spodziewał się, że aż tylu chętnych będzie chciało w ramach zajęć wychowania fizycznego, uczestniczyć w próbach Zespołu “Wielkopolanie”.
Po miesiącu pracowitych zajęć długo oczekiwane spotkanie ze starszymi (oczywiście stażem) Kolegami rozpoczęło się o godzinie 1900.
Wszystkich przybyłych na spotkanie powitał Przewodniczący Rady Maciej Sierpiński, który krótko opowiedział o działalności Zespołu o jego wyjazdach, zwyczajach i zaprosił do wspólnego śpiewu. Przy dźwiękach kapeli pod egidą Pana Stanisława Horbika rozbrzmiewała muzyka ludowa w murach fortu. Wspólny taniec (polki, oberki, krakowiaki) przysporzyły nowo przybyłym Członkom “trochę” trudności ale i tak po miesiącu prób nieźle dawali sobie radę. Miłym zaskoczeniem dla wszystkich nowo przybyłych członków były pamiątkowe upominki. A potem na ludowo śpiew i taniec do białego rana!!!
Do Zespołu “Wielkopolanie” w tym roku przyjęto 46 osób, które podzielone zostały na dwie grupy, które ćwicząc dwa razy w tygodniu przygotowując się aby wejść w szeregi grupy zasadniczej.

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi: