08 / 10 / 10

NOWA HALA SPORTOWA UAM OTWARTA

NOWA HALA SPORTOWA UAM OTWARTAKoncertem Zespołu Folklorystycznego „Wielkopolanie” rozpoczęła się uNOWA HALA SPORTOWA UAM OTWARTAroczystość otwarcia nowej hali sportowej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Nowy obiekt, połączony z wybudowaną wcześniej pływalnią uniwersytecką, powstał na Kampusie Morasko. Do użytku oddane zostało również boisko sportowe, a także siłownia, sala do aerobiku, sala interbicycle i zespoły odnowy biologicznej. Tuż obok wybudowano dwa korty tenisowe .W budynku będą mieścić się także biura Studium Wychowania Fizycznego i Sportu oraz Klubu Uczelnianego AZS.

Po koncercie „Wielkopolan” uroczystości otwarcia dokonał Jego Magnificencja Rektor prof. zw. dr hab. Bronisław Marciniak. Wśród przybyłych gości byli Posłowie Rzeczpospolitej Polskiej, Władze Urzędu Marszałkowskiego i Urzędu Wojewódzkiego, Władze Urzędu Miasta, Rektorzy Wyższych Uczelnie i Władze Uniwersytetu. NOWA HALA SPORTOWA UAM OTWARTA

Obiekt jest imponujący – zgodnie twierdzili zgromadzeni na uroczystym otwarciu obiektu goście.

Główną część hali stanowi boisko sportowe o wymiarach parkietu 1,5 tys. m kw. z widownią stałą na 700 osób z możliwością zamontowania dalszych 300 miejsc na trybunie teleskopowej ze składanymi siedziskami.
NOWA HALA SPORTOWA UAM OTWARTA
Po kilku godzinach odbył się pierwszy historyczny mecz na nowym obiekcie, którego rozegrali rektorzy UAM, wspierani przez rektorów Uniwersytetu Ekonomicznego, którzy zmierzyli się z reprezentacją władz Poznania. Gospodarze nie okazali się zbyt gościnni, pokonując zespół z prezydentem Ryszardem Grobelnym na czele 2:0. Z okazji uroczystości, rozegrany został również Memoriał Tomasza Zajączkowskiego w piłce siatkowej mężczyzn.
                                                                                                                                                                                                                      PK

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi: