13 / 01 / 12

KOLĘDOWY TRAMWAJ Z WIELKOPOLANAMI

 KOLĘDOWY TRAMWAJ Z WIELKOPOLANAMIW święto Trzech Króli Zespół Folklorystyczny „Wielkopolanie” zaprosił mieszkańców miasta Poznania i swojego województwa do wspólnego kolędowania w poznańskim zabytkowym tramwaju.KOLĘDOWY TRAMWAJ Z WIELKOPOLANAMI
Przy wsparciu MPK i Klubu Miłośników Pojazdów Szynowych „Wielkopolanie” koncertem kolęd i pastorałek zainicjowali obchodu swojego jubileuszu –

50-cio lecia działalności zespołu. Tramwaj dwa razy wyjeżdżał z przystanku przy ulicy Zeylanda i kursował na trasie „dwójki”. Tłumy poznaniaków uczestniczących w koncertach „Wielkopolan” zaskoczyły nawet tancerzy zespołu.

Najpiękniejsze polskie kolędy KOLĘDOWY TRAMWAJ Z WIELKOPOLANAMIale i ludowe pastorałki chętnie śpiewane były przez tłumnie przybyłych poznaniaków. Mieli oni również okazję zaśpiewać wybraną przez siebie kolędę wraz z chórem i muzykami „Wielkopolan”. Dla wszystkich odważnych zespół przygotował niespodzianki. Odświętnie udekorowany tramwaj rozbrzmiewał na poznańskich ulicach do późnych godzin popołudniowych. W tym dniu Zespół Folklorystyczny „Wielkopolanie” rozpoczął obchody swojego jubileuszu, które trwać będą do listopada, w którym to odbędzie się koncert jubileKOLĘDOWY TRAMWAJ Z WIELKOPOLANAMIuszowy.


50 lat historii to nie tylko pięć dekad popularyzacji i kultywowania polskiego folkloru, to również wielka opowieść pisana każdego dnia przez tysiące ludzi.

To wyjątkowe wydarzenie wymaga specjalnej oprawy. Przez cały 2012 rok towarzyszyć  będzie „Wielkopolanom” moc atrakcji, mnóstwo imprez i koncertów.

Podczas obchodów jubileuszu Zespół Folklorystyczny „Wielkopolanie” wspierać będzie Fundację im. Anny Wierskiej „Dar Szpiku”, tym samym przyłączył się do Drużyny Szpiku.

                                                                                                                                             PK

Więcej zdjęć w portalu mmpoznan.pl

http://www.mmpoznan.pl/399025/2012/1/6/tramwaj-rozspiewany-koledami-kursowal-po-poznaniu?category=video

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi: