07 / 03 / 11

KAZIUKI I TARGI EDUKACYJNE Z WIELKOPOLANAMI
KAZIUKI I TARGI EDUKACYJNE Z WIELKOPOLANAMI06 marca już o godzinie 11.00 Zespół Folklorystyczny „Wielkopolanie” zaprezentował się na Targach Edukacyjnych w Poznaniu. W programie prezentowanym przez Uniwersytet im. Adama Mickiewicza znalazły się tańce i przyśpiewki spiskie. KAZIUKI I TARGI EDUKACYJNE Z WIELKOPOLANAMI

Zespół znalazł się w programie promującym Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu dzięki porozumieniu o współpracy podpisanemu na początku października 2009 r. pomiędzy Uniwersytetem a Wojewódzka Biblioteką Publiczną i Centrum Animacji Kultury. Porozumienie to podpisane przez JM Rektora prof. dr hab. Bronisława. Marciniaka i Dyrektor mgr Helenę Bednarską ma na celu współpracę pomiędzy Zespołem „Wielkopolanie” a Uniwersytetem dotyczącą szkoleń, promocji i rozwoju tych instytucji.

Na tegorocznych targach na scenie głównej „Wielkopolanie” promowali Uniwersytet im. Adama Mickiewicza wraz z przedstawicielami wielu wydziałów tejże Uczelni.

KAZIUKI I TARGI EDUKACYJNE Z WIELKOPOLANAMIZaraz po występach na Targach o godzinie 14.00 Zespół uświetnił swoimi tańcami coroczne święto Kaziuków. Obchody uroczystości ku czci św. Kazimierza, Patrona Polski i Litwy odbywały się na Starym Rynku w Poznaniu. Po przemarszu Orszaku Królewskiego Jagiellonów na scenie Zespół „WielkopolaniKAZIUKI I TARGI EDUKACYJNE Z WIELKOPOLANAMIe” zaprezentował tańce i przyśpiewki rzeszowskie, łowickie i spiskie. Tłumy odwiedzające kaziukowy kiermasz miały możliwość cieszyć się z pewnością, jak co roku, wileńskimi palmami, obwarzankami i czarnym chlebem. W trakcie Kiermaszu z kuchni polowych serwowane były cepeliny przygotowane przez poznańskie restaurację jak również kresowe jadło.

                                                                                                                        PK

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi: