04 / 11 / 23

Gubernator Korei w Wielkopolsce

tancerze w strojach pozujący do zdjęcia

2 listopada br., w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, odbył się wyjątkowy koncert, który uświetnił wizytę gubernatora Tae-heum KIM – szefa regionu partnerskiego Chungcheongnam-do w Korei Południowej. Zespół Folklorystyczny „Wielkopolanie” stanął na wysokości zadania, oferując niezapomniane doświadczenie muzyczne i taneczne, które z pewnością pozostanie w pamięci wszystkich uczestników tego wyjątkowego spotkania kultur.

Koncert rozpoczął się o godzinie 18:00, gromadząc przedstawicieli władz lokalnych, dyplomatów oraz przedstawicieli społeczności kulturalnej. Zespół „Wielkopolanie”, znany ze swojego pasji do tradycji i profesjonalizmu, zabrał zebranych w podróż przez bogactwo wielkopolskiego folkloru. Wyjątkowe stroje ludowe, energetyczne tańce i barwne utwory muzyczne sprawiły, że sala urzędowa zapełniła się nie tylko dźwiękami, ale również pozytywną energią, emanującą z artystycznego wyrazu grupy. Gubernator Tae-heum KIM, będący gościem honorowym tego wieczoru, wyraził swoje głębokie wrażenie zarówno talentem wykonawców, jak i bogactwem kulturowym, który reprezentuje Zespół Folklorystyczny „Wielkopolanie”. Jego uśmiech podczas występu świadczył o tym, jak bardzo cieszył się z możliwości zanurzenia się w atmosferę polskiego folkloru i tradycji. Spotkanie to nie tylko zacieśniło więzi między Województwem Wielkopolskim a Chungcheongnam-do, ale również otworzyło nowe perspektywy współpracy kulturalnej. Gubernator KIM wyraził chęć kontynuowania dialogu międzyregionowego, promując wymianę doświadczeń kulturowych, artystycznych oraz edukacyjnych. Wizyta gubernatora Tae-heum KIM w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego z pewnością wpisze się w historię jako moment pełen wzajemnego zrozumienia i szacunku między kulturami Polski i Korei Południowej.

Wydarzenie to dowodzi, że sztuka i kultura są uniwersalnymi językami, które potrafią przekraczać granice geograficzne i językowe, łącząc ludzi na różnych poziomach. Koncert „Wielkopolan” dla gubernatora KIM to nie tylko wyjątkowa chwila w historii obu regionów, ale także potwierdzenie siły wymiany kulturalnej w budowaniu trwałych relacji międzynarodowych.

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi: