30 / 09 / 04

DNI POLSKIE W RUMUNII

Już w drodze do Suczawy zespół został przyjęty przez Polonię na Ukrainie. Wspaniałe przywitanie, wspólne śpiewy i rozmowy na stałe utkwiły w pamięci Poznaniaków.
Obchody uroczystości w Rumunii rozpoczęły się od otwarcia Dni Polskich w Radzie Wojewódzkiej w Suczawie, a połączone były z obradami w sekcji polonijnej i filozoficzno-etnograficznej.
“Cepelia-Poznań” po raz pierwszy zaprezentowała się w sali widowiskowej Domu Polskiego, przedstawiając tańce i przyśpiewki wielkopolskie oraz Bambrów Poznańskich, a także tańce z innych regionów Polski. Wspaniała widownia gromko oklaskiwała poznański zespół.
Wielkim przeżyciem dla zespołu był wyjazd do Pleszy. Mała polska wioska położona wysoko w górach niezwykle przygotowała się do obchodów Dni Polskich.
Uroczystości rozpoczęły się Mszą św., następnie odbył się koncert i wspólne biesiadowanie. Swojskie potrawy przygotowane przez Polaków zaskoczyły cepeliowców. Niestety wszystko trwało bardzo krótko, gdyż trzeba było wracać do Poznania. 24-ro godzinna droga powrotna upłynęła szybko, a chwile spędzone z Polonią w Rumunii pozostaną w pamięci na całe życie

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi: