17 / 10 / 10

CAŁOROCZNE WARSZTATY DLA NAUCZYCIELI

CAŁOROCZNE WARSZTATY DLA NAUCZYCIELIJuż od wielu lat Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli wraz z Zespołem Folklorystycznym „Wielkopolanie” organizuje kursy z zakresu polskiego folkloru dla nauczycieli z wielkopolski.

Tegoroczny kurs jest jednak wyjątkowy. Od października rozpoczęły się całoroczne warsztaty poświęcone kulturze polskiej, a szczególnie tańcom narodowym i regionalnym.
 Podczas spotkań, które odbywają się w Szkole Podstawowej nr 77 nauczyciele będą poznawać tańce i zabawy wielkopolskie, rozbarsko-bytomskie z okolic Warmii  oraz Krzczonowa, a także tańce narodowe takie jak: poloneza, krakCAŁOROCZNE WARSZTATY DLA NAUCZYCIELIowiaka i oberka.

Kursanci będą mieli również okazję poznać technikę wolną, metodykę pracy z dziećmi i młodzieżą, a także będą mieli okazję poznać zasady budowania choreografii i przeniesienia folkloru na scenę.

Podczas pierwszych 10 godzin spotkań nauczyciele poznali już podstawowe kroki polki i poloneza, a po nich przyszedł  czas na tańce wielkopolskie. „Ceglorz” pierwsza zabawa wielkopolska, jaką poznali uczestnicy kursu spotkała się z dużym zainteresowaniem i z chęcią tańczony był przez wszystkich.   
Wykładowcami kursu są pani Jadwiga Banaś i pan Piotr Kulka, a do zajęć akompaniuje pani Barbara Florek.
                                                                                                                                  PK

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi: