23 / 11 / 16

BYLI TANCERZE NA SZKOLENIU

Od 18 listopada przez trzy dni byli Tancerze Zespołu Folklorystycznego „Wielkopolanie” kształcili i doskonalili swoje umiejętności na szkoleniu w Nietążkowie.

Prawie trzydziestu Tancerzy, którzy od lat kultywują polskie tradycje muzyczno-wokalne, nie tylko w Zespole „Wielkopolanie”, ale i innych wielkopolskich grupach, w pocie czoła poznawali tajniki folkloru. Pod okiem instruktorów: Macieja Sierpińskiego i Piotra Kulki poznawali równe, okrągłe, lotane i walcerki. Jednakże nie tylko folklor wielkopolski był tematem tego szkolenia. Wielkopolanie uczyli się również tańców i przyśpiewek z okolic Rzeszowa i Przeworska, a także Lublina. Oprócz zajęć tanecznych, uczestnicy szkolenia doskonalili również swoje umiejętności wokalne. Na Sali ćwiczeń rozbrzmiewał forlklor wielkopolski, krakowski, Spisza, a także Beskidu Śląskiego. Regionalny folklor szlifowany od samego rana do  późnych godzin nocnych nie sprawił jedna byłym Tancerzom wielkiego problemu i już szykują się na kolejne treningi.

Byli Tancerze już na początku przyszłego roku planują ukazać publiczności efekty swojej ciężkiej pracy,        a także swój kunszt artystyczny zaprezentować poza granicami Polski.

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi: