15 / 01 / 10

BAL NA STO PAR

BAL NA STO PARJak co roku, „Wielkopolanie”, postanowili jedną z sobót karnawału spędzić na wspólnej zabawie, w gronie rodziny i znajomych. Mimo, iż 03 stycznia wrócili z kolejnego tournee artystycznego, podczas którego prezentowali kulturę polska na Malcie, to już w pierwszą sobotę karnawału postanowili mile spędzić czas z byłymi tancerzami i przyjaciółmi zespołu. BAL NA STO PARTuż po godzinie 20 –tej na sali rozbrzmiała muzyka poloneza szlacheckiego i tancerze zespołu ubrani w kontusze z XIX wieku zaprezentowali ten najpiękniejszy polski taniec dla zgromadzonych gości. Taniec ten, w choreografii Leszka Rembowskiego,  połączony z mazurem zachwycił zgromadzonych, którzy później, wraz z tancerzami mieli okazję spróbować swych umiejętności w polonezie, polce i walcu. „Wielkopolanie” zaprezentowali się również przed wyśmienicie bawiącymi się gośćmi w specjalnie przygotowanym programie artystycznym. Podczas tego przedstawienia przyjaciele i znajomi zespołu mieli okazję obejrzeć nie tylko tańce Cyganów jak i ukraińskie, ale również dwie prace dyplomowe tancerzy zespołu, absolwentów Kwalifikacyjnego Kursu Instruktorskiego. BAL NA STO PARPierwszą na scenie pracę pt. „Nocne igraszki” zaprezentowała Hanna Jaworska, a następnie Jan Galasiński pracę pt. „Oblej”. Goście mieli również okazję obejrzeć wystawę zdjęć z zeszłorocznych wojaży zespołu, które „Wielkopolanie” odbyli po Czarnogórze, Kosowie i Malcie.
Tegoroczny bal był nie tylko świętem zespołu, ale również szczególnym dniem dla dwóch obecnych na nim par, bowiem swój srebrny jubileusz obchodzili Państwo Helena i Włodzimierz Ławiccy oraz Katarzyna i Stanisław Marciniak. „Wielkopolanie z tej okazji zaśpiewali odświętne sto lat oraz przygotowali okolicznościowe prezenty.
Tancerze i Kierownictwo zespołu,  podczas tego dnia, nie zapomnieli także o małej Adzie Wnuk, dziewczynce chorej na nieuleczalną chorobę SMA1. Swoją pracą wspierali Adę jak i jej rodziców podczas całego balu. BAL NA STO PAR
Impreza karnawałowa Zespołu Folklorystycznego „Wielkopolanie” trwała do białego rana, a od poniedziałku zespół wyruszy w dalszą trasę koncertową z tańcami historycznymi po wielkopolskich szkołach i przedszkolach. Natomiast w czwartek 14 stycznia „Wielkopolanie” zapraszają na inaugurację koncertów poświęconych Fryderykowi Chopinowi do Centrum Kultury ZAMEK.

Jeśli i Ty chcesz pomóc, tak jak „Wielkopolanie”, małej Adzie Wnuk przekaż swój 1% podatku na tę małą dziewczynkę.
Szczegóły na stronie „Wielkopolan” lub na www.adawnuk.pl.

Foto. Jacek Wosiek                                                                                           PK

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi: