31 / 01 / 16

BAL KARNAWAŁOWY 2016

W dniu 30 stycznia 2016 roku odbył się XXXI Bal Karnawałowy Zespołu Folklorystycznego „Wielkopolanie”. Tradycyjnie w jeden z wieczorów karnawału w Klubie Angello zgromadzili się tancerze, byli tancerze i przyjaciele zespołu, aby wspólnie bawić się do samego rana.
Jak nakazuje tradycja, bal rozpoczął polonez – polski taniec narodowy. Najpierw wykonany przez Wielkopolan, a następnie przez wszystkich zgromadzonych gości. Gospodarze zaprezentowali również dwa inne polskie tańce narodowe – krakowiaka i mazura.
Z każdą kolejną chwilą na parkiecie pojawiało się coraz więcej wirujących par. Strzałem w dziesiątkę okazał się pomysł stworzenia prawdziwej „ścianki’, na której wszyscy goście mogli wykonać sobie zdjęcie, ale nie telefonem czy aparatem cyfrowym ale tradycyjnym aparatem polaroidowym. Dzięki temu już po chwili swoje zdjęcie głoście trzymali w ręku w jego ostatecznej formie.
W minionym roku Wielkopolanie wzięli udział w wyjątkowym festiwalu w Koronadal na Filipinach. Zachwyceni filipińskimi tradycjami tanecznymi i muzycznym tancerze zapragnęli pokazać swoim przyjaciołom folklor tego kraju. Za sprawą Magdaleny Zgoły, Zofii Obryckiej oraz Mikołaja Szymańskiego, którzy przygotowali choreografie, na balowej sali rozbrzmiały filipińskie rytmy i zaprezentowane zostały tańce z różnych wysp tego wyjątkowego kraju, zarówno te wywodzące się z dawnych tradycji Filipin jak i pozostałe po hiszpańskich kolonistach.
I tak kolejno dziewczęta wykonały tradycyjny taniec z Wyspy  Cotabato,  wiązanka tańców wyraźnie nawiązujących do tradycji kolonistów, tańce plemienne oraz szalenie widowiskowy taniec z tubami.
Wszystkie stroje wykonane zostały specjalnie na tę okazję.  W ich stworzenie włączyli się tancerzez Zespołu Folklorystycznego ‘Wielkopolanie” ze szczególnym udziałem Marysi Kaczmarek, pod czujnym okiem Kierownika Piotra Kulki.
Kolejny karnawał już za rok.

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi: