Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

WIELKOPOLANIE POMAGAJĄ

Już trzeci rok z rzędu „Wielkopolanie” zaangażowali się w ogólnopolską akcja Kapele Serc, która została zainicjowana przez Polską Sekcję CIOFF z inicjatywy Zespołu Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego „Warszawianka” w 2009r. Przez kolejne wiele lat coraz to większa rzesza zespołów  folklorystycznych  z całej Polski, organizuje koncerty charytatywne na rzecz ludzi potrzebujących różnorodnej pomocy. Poznańska „Kapela Serc”, która odbyła się 14 maja 2017 roku zorganizowana była przez Stowarzyszenie „Otwórz się na folklor”, a jej współorganizatorami byli  Zespół Folklorystyczny „Wielkopolanie” oraz Dziecięcy Zespół Folklorystyczny „Cepelia-Poznań”. 

W niedzielny wieczór w Auli Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Poznaniu 70 artystów obu zespołu prezentowało polski folklor przed publicznością, która po brzegi wypełniła widowni.

W specjalnie przygotowanym programie poznańscy artyści zaprezentowali tańce i przyśpiewki z czterech regionów Wielkopolski oraz przenieśli widzów w świat folkloru górali spiskich, orawskich, żywieckich oraz Beskidu Śląskiego. Widzowie mieli również okazję posłuchania opowieści o Starym Marychu w gwarze poznańskich odczytanej przez Andrzeja Szymczaka oraz bawić się przy skeczach Zenona Laskowika, który wystąpił w specjalnie przygotowanym na ten koncert programie wraz z aktorami TEYATRU.

Podczas koncert nie zabrakło również aukcji rzeczy ofiarowanych przez darczyńców na tą okazję. Licytacja prowadzona przez Bogdana Kowalskiego spotkała się z dużym zainteresowaniem widowni.

Wśród   ofiarowanych rzeczy znalazła się piłka z podpisami piłkarzy Lecha, obraz „Szamotulanka” autorstwa Daniela Powroziewicza, voucher na weekendowy pobyt w Hotelu Moje Tatry, kosz miodów ufundowany przez pana Zbigniewa Konwińskiego i wiele innych. Zlicytowane przedmioty ostatecznie wpłynęły na kwotę, która zostanie przekazana na rzecz Fundacji Pomocy Dzieciom z Chorobami Nowotworowymi w Poznaniu. Całkowity dochód z koncertu wyniósł  9042,10 .

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął J.M Rektor Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu dr hab. Prof. AWF  Dariusz Wieliński 

„Hej Kapela Serca wszystkich nas zachęca, do pomocy wszelkiej i przyjaźni wielkiej” – tymi słowami piosenki  solistki Maria Kulka i Maria Lewandowski wraz z wszystkimi artystami tegorocznego koncertu zakończyli „Kapele Serc 2017”.

Do zobaczenie za rok brzmiały głosy wychodzącej publiczność !!!