Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Welcome Center UAM

na zdjęciu czworo młodych ludzi ubranych w stroje regionalne

Miesiąc maj zakończył się dla Zespołu Folklorystycznego „Wielkopolanie” z bardzo pozytywnym akcentem. Po czasach oczekiwania, biuro wsparcia studentów międzynarodowych UAM Welcome Center otworzyło swoją stacjonarną siedzibę na ul. Św. Marcin 78.

         „Wielkopolanie”, od wielu lat współpracujący z Uniwersytetem Adama Mickiewicza w Poznaniu, również brali udział w ceremonii, prezentując się w tradycyjnym dla Poznania stroju Bambrów Poznańskich, a także w innych polskich strojach narodowych. Po oficjalnym przywitaniu rozmaitych gości, przemówieniach władz i pracowników uczelni oraz wykwintnym bankiecie, obecni na wydarzeniu mieli okazję uczestniczyć w specjalnie przygotowanych warsztatach na temat polskich tańców narodowych prowadzonych przez Zespół Folklorystyczny „Wielkopolanie”.

         W trakcie warsztatów, między innymi, wybrzmiały dostojne polonezy i mazury oraz skoczne i wesołe krakowiaki. Prócz nabywania wiedzy teoretycznej i nauki kroków, goście mogli zobaczyć pokazy tancerzy „Wielkopolan”, a także samemu poprowadzić korowód taneczny w rytmie poloneza celem wspólnej zabawy i tańca.

            Zadaniem UAM Welcome Center jest wsparcie wszystkich zagranicznych gości oraz osób przyjeżdżających w ramach akademickich wizyt i wymian, poprzez udzielanie informacji o mieście, regionie i kraju, a także organizacji wydarzeń takich jak warsztaty z Zespołem Folklorystycznym „Wielkopolanie”, integrujących zagraniczną i polską społeczność.

                                                                                                                           FL