Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

WEEKEND CUDÓW

          Jak co roku na początku grudnia Tancerze Zespołu Folklorystycznego „Wielkopolanie” zaangażowali się akcję Szlachetnej Paczki, której podstawowym celem jest zbieranie pieniędzy, potrzebnych ubrań, paczek z prezentami i innymi równie potrzebnymi rzeczami, które mogą wspomóc potrzebujących.    

           Finał Szlachetnej Paczki 2017 zaplanowany został na weekend 9-10 grudnia i to właśnie wtedy darczyńcy dostarczali zebrane paczki do wcześniej wyznaczonych magazynów na terenie całej Polski, aby potrzebujące rodziny otrzymały je w okolicach Świąt Bożego Narodzenia.

        Czasu na jej przygotowanie było niewiele, ale udało się zdążyć. Tancerze „Wielkopolan” zarówno grupy zasadniczej, jak i tancerzy dojrzałych, wzorem lat ubiegłych, zbierali niezbędne pieniądze, kupowali artykuły spożywcze, kuchenki gazowe, ubrania, przedmioty szkolne i inne rzeczy, które obdarowywana rodzina podała w wykazie swych potrzeb.

            Szlachetna Paczka, która działa od 2000 roku to prawdziwy weekend cudów. Po raz pierwszy akcja została zorganizowana w Krakowie w 2000 z inicjatywy ks. Jacka Stryczka i grupy studentów duszpasterstwa akademickiego. Przez 17 lat rozszerzyła swój zasięg na 645 regionów na terenie całego kraju, a pomoc przekazana szacowana jest na ok. 47 mln złotych. Jak podają organizatorzy w tym roku dotarła do ponad 20 tysięcy rodzin potrzebujących pomocy.   

            Tancerze „Wielkopolan” podkreślają mądrość przygotowania tej społecznej akcji, dzięki której rodziny potrzebujące mogą zaznać szczęścia i poczuć niesamowitą atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Taka pomoc podkreśla ich godność i utwierdzenie, że w swej potrzebie nie zostają sami.

                                                                                                                               PK