Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

OBÓZ W NIETĄŻKOWIE

Od 7-9 grudnia tancerze grupy starszej Zespołu Folklorystycznego „Wielkopolanie” doskonalili swój kunszt artystyczny na warsztatach w Nietążkowie.

Ponad trzydziestu miłośników tańca i śpiewu przez trzy dni ćwiczyło kroki taneczne tańców regionalnych oraz narodowych. Pod okiem instruktorów: Macieja Sierpińskiego i Piotra Kulki poznawali nowe choreografie i doskonalili sztajerki, okrągłe, równe oraz inne tańce i figury charakterystyczne dla regionu lubelskiego, rzeszowskiego, a także wielkopolskiego.

Tańce regionalne to nie jedyny temat tegorocznych jesiennych warsztatów. „Tancerze dojrzali” Wielkopolan zmierzyli się z krakowiakiem narodowym, którego w przyszłym roku chcą zaprezentować na scenach nie tylko w Polsce ale także poza jej granicami. Oprócz zajęć tanecznych, uczestnicy szkolenia doskonalili również swoje umiejętności wokalne. Na sali ćwiczeń rozbrzmiewał folklor wielkopolski, krakowski, Spisza, a także Beskidu Śląskiego.

Folklor narodowy oraz regionalny szlifowany od samego rana do późnych godzin nocnych nie sprawił jedna byłym Tancerzom wielkiego problemu i już szykują się na kolejne treningi.

                                                                                                                                    PK