Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Obóz szkoleniowy grupy tancerzy starszych

Na zdjęciu grupa tancerzy w strojach ćwiczebnych pozuje do zdjęcia.

Od 6 do 8 grudnia tancerze grupy dojrzałej Zespołu Folklorystycznego „Wielkopolanie” doskonalili swój kunszt artystyczny na warsztatach w Nietążkowie.

Ponad czterdziestu miłośników tańca i śpiewu przez trzy dni ćwiczyło kroki taneczne tańców regionalnych oraz narodowych. Pod okiem instruktorów: Macieja Sierpińskiego i Piotra Kulki doskonalili technikę i charakter tańca. Tematem przewodnim tegorocznych warsztatów były tańce i przyśpiewki okolic Rzeszowa i Przeworska.

Tańce regionalne to nie jedyny temat tegorocznych jesiennych warsztatów. Tancerze  „Wielkopolan” trenowali również kombinacje, kroki i formy parowe wykorzystywane w polskim tańcu narodowym - krakowiaku. Oprócz zajęć tanecznych, uczestnicy szkolenia doskonalili również swoje umiejętności wokalne. Na sali ćwiczeń rozbrzmiewał folklor wielkopolski, krakowski, Spisza, a także Beskidu Śląskiego.

Folklor narodowy oraz regionalny szlifowany od samego rana do późnych godzin nocnych sprawił tancerzom wiele radości i zmotywował do dalszej pracy na rzecz szerzenia polskiej kultury w kraju i za granicą.

 

                                                                                                          MSz