Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Obóz szkoleniowy tancerzy turniejowych

Na zdjęciu tancerze leżący na brzuchu. Wykonują ćwiczenia wzmacniające plecy na sali gimnastycznej.

W dniach 15-16 lutego ponad 20 tancerzy Zespołu Folklorystycznego Wielkopolanie, działających w sekcji par turniejowych, uczestniczyło w zgrupowaniu treningowym w mieście Żerków, woj. wielkopolskie. Warsztaty te miały  na celu przygotowanie tancerzy na kolejny pracowity sezon artystyczny.

Turnieje Tańców Polskich w formie towarzyskiej to unikalna forma propagowania kultury narodowej naszego kraju. Organizowane są od 1994 roku i od tego czasu zdołały rozpowszechnić się na całą Polskę. Corocznie odbywa się około 20 Turniejów, w których bierze udział kilka tysięcy par z naszego kraju.  Pary rywalizują w czterech polskich tańcach narodowych: krakowiaku, kujawiaku, oberku oraz mazurze, a także w polce, tańcząc w strojach wizytowych i poddawani są ocenie sędziów z Polskiej Sekcji CIOFF.

Dwa bardzo pracowite dni były dla „Wielkopolan” przepustką do dalszego rozwoju tanecznego i tym samym do uczestniczenia w Turniejach Tańców Polskich w roku 2020. Pod okiem instruktora Zespołu Pana Jana Galasińskiego tancerze trenowali technikę tańca, zgranie w parze i nowe figury taneczne. Specjalnie na tą okazję zaproszony został również Pan Kamil Rząca, wielokrotny mistrz polski w tańcach polskich oraz instruktor Zespołu Tańca Ludowego „Promyki” z Wieliszewa, który wspomógł pary Wielkopolan warsztatami innych technik tanecznych oraz uwagami na temat efektywnego tańca w parze.

Weekend w Szkole Podstawowej w Żerkowie, mimo iż spędzony niemal w całości na bardzo intensywnej pracy na salach gimnastycznych przyniósł wiele radości tancerzom „Wielkopolan” i pozwoli im dalej godnie reprezentować Zespół na Ogólnopolskich Turniejach Tańców Polskich w Formie Towarzyskiej.

MSZ