Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

MIKOŁAJ SZYMAŃSKI

Na zdjęciu przystojny mężczyzna w okularach.

W 2017 roku ukończył Akademię Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu na kierunku Fizjoterapia ze specjalizacją leczenie w sporcie. Laureat stypendium Marszałka Województwa Wielkopolskiego w dziedzinie kultury. W latach 2018-2019 odbywał kurs instruktorski kierunek instruktor tańca ludowego w Mazowieckim Instytucie Kultury w Warszawie.

Od 2017 roku zajmuje się organizacją koncertów, wyjazdów i promocją Zespołu Folklorystycznego Wielkopolanie. Ponadto w ramach swojej działalności zajmuje się przygotowywaniem grupy studenckiej oraz par występujących w Turnieju tańców regionalnych.

Choreograf Zespołu Folklorystycznego „Snutki” z Potarzycy.

Prowadzi również szkolenia z polskich tańców narodowych i regionalnych dla uczestników letnich szkół kultury polskiej, których uczestnikami są nauczyciele i animatorzy z Ukrainy, Litwy i Białorusi. Prelegent i tancerz współtworzący wiele projektów edukacyjnych dla dzieci i młodzieży, warsztatów dla osób starszych.

Współorganizator koncertów charytatywnych, oficjalnych delegacji Urzędu Marszałkowskiego oraz współpracy międzynarodowej w dziedzinie kultury.