Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Na ślubnym kobiercu

na zdjęciu para młoda i dwie osoby stojące obok

10 lipca 2021 roku przed ołtarzem w kościele pw. św. Józefa w Poznaniu przysięgę małżeńską złożyli Martyna Czerniak i Mikołaj Sierpiński.

Mikołaj z tańcem związany jestem już od siódmego roku życia. Pierwsze taneczne kroki stawiał w Dziecięcym Zespole Folklorystycznym „Cepelii-Poznam, a w wieku szesnastu lat rozpoczął karierę artystyczną w Zespole Folklorystycznym „Wielkopolanie”. Bakcyla folkloru przekazali jemu rodzice, którzy od ponad trzydziestu lat czynnie związani są z zespołem Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury. Pan Młody w ciągu dwudziestoletniej przygody z kulturą ludową poznał (jak mówi) wielu wspaniałych ludzi z całego świata. Z zespołem miał okazję odwiedzić wiele ciekawych miejsc na trzech kontynentach. Przez około dziesięć lat reprezentował także „Wielkopolan” na Ogólnopolskich Turniejach Tańców Polskich w formie towarzyskiej. Bycie częścią zespołu, jak dodaje Mikołaj, przez większość życia jest dla niego nieustająca przygodą, która wiele go nauczyła. Ludzie poznani w zespole są dla niego jak rodzina.

Martyna od zawsze lubiła tańczyć, jednak nigdy nie miała kontaktu z tańcem ludowym. Przez lata związku wspierała Mikołaja w jego zainteresowaniach, aż folklor stał się nieodzownym elementem również jej życia.

MS