Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

MAGICZNY CZAS ŚWIĄT!

Jak co roku wielka rodzina Zespołu Folklorystycznego „Wielkopolanie” spotkała się przy Wigilijnym stole, by złożyć sobie świąteczne życzenia, dzieląc się opłatkiem, pośpiewać piękne polskie kolędy i pastorałki oraz porozmawiać i nacieszyć się swoją obecnością.

W dniu 12 grudnia 2018r. odbyło się coroczne spotkanie Wigilijne Zespołu Folklorystycznego „Wielkopolanie”.  Jak zawsze było rodzinnie, ciepło i muzycznie. Wieczór rozpoczął się najpiękniejszą polską kolędą „Bóg się rodzi”, którą wspólnie zaśpiewali tancerze, kadra i przyjaciele zespołu.

Później było już jak zawsze tradycyjnie – podsumowanie roku, życzenia, dzielenie się opłatkiem. Przy stołach z wigilijnymi potrawami można było miele spędzić czas, rozmawiając, wspominając i planując.

Miniony rok był dla Wielkopolan bardzo pracowity. Obfitował w  wyjątkowe wyjazdy, wiele koncertów, także tych edukacyjnych, razem ponad 500. Tancerze zespołu mieli więc wiele okazji, by się lepiej poznać i zaprzyjaźnić. Najważniejsze jednak, że dzięki swojej systematycznej pracy na co dzień przyczyniają się do ocalenia od zapomnienia polskich tradycji muzyczno-tanecznych i pielęgnują zwłaszcza wielkopolskie tradycje ludowe.
                                                                                                                                 M.Sz.