MAGICZNY CZAS ŚWIĄT!

Jak co roku wielka rodzina Zespołu Folklorystycznego „Wielkopolanie” spotkała się przy Wigilijnym stole, by złożyć sobie świąteczne życzenia, dzieląc się opłatkiem, pośpiewać piękne polskie kolędy i pastorałki oraz porozmawiać i nacieszyć się swoją obecnością.

W dniu 12 grudnia 2018r. odbyło się coroczne spotkanie Wigilijne Zespołu Folklorystycznego „Wielkopolanie”.  Jak zawsze było rodzinnie, ciepło i muzycznie. Wieczór rozpoczął się najpiękniejszą polską kolędą „Bóg się rodzi”, którą wspólnie zaśpiewali tancerze, kadra i przyjaciele zespołu.

Później było już jak zawsze tradycyjnie – podsumowanie roku, życzenia, dzielenie się opłatkiem. Przy stołach z wigilijnymi potrawami można było miele spędzić czas, rozmawiając, wspominając i planując.

Miniony rok był dla Wielkopolan bardzo pracowity. Obfitował w  wyjątkowe wyjazdy, wiele koncertów, także tych edukacyjnych, razem ponad 500. Tancerze zespołu mieli więc wiele okazji, by się lepiej poznać i zaprzyjaźnić. Najważniejsze jednak, że dzięki swojej systematycznej pracy na co dzień przyczyniają się do ocalenia od zapomnienia polskich tradycji muzyczno-tanecznych i pielęgnują zwłaszcza wielkopolskie tradycje ludowe.
                                                                                                                                 M.Sz.