Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

KONCERTY EDUKACYJNE

W miesiącu czerwcu tancerze Zespołu Folklorystycznego „Wielkopolanie” zakończyli kolejną edukacyjną trasę koncertową po wielkopolskich placówkach oświatowych i kulturalnych, tym razem z Filharmonią Poznańską
Na scenach szkół i przedszkoli przy dźwiękach muzyki na żywo poznańscy artyści  zaprezentowali tańce narodowe: poloneza, mazura oraz XIX wieczną polkę galopkę . W tradycyjnych strojach z połowy XIX-XX wieku przedstawiali licznie zgromadzonej publiczności charakterystyczne kroki, figury oraz specjalnie przygotowane na tą trasę koncertową choreografie.

Podczas trasy koncertowej „Wielkopolanie” odwiedzili 103 ośrodki kultury i oświaty prezentują się m.in. w Baranowie, Kórniku, Borówcu, Poznaniu i wielu, wielu innych wsiach i miastach swojego województwa.

Wszystkie koncerty spotkały się z dużym uznaniem zgromadzonych widzów. Wszyscy mogli podziwiać kunszt artystyczny wielkopolskich tancerzy, którzy poprzez taniec wdrażają nowe formy wychowawcze oraz kształtują wyobraźnię muzyczną i taneczną.
Edukacyjne koncerty szkolne to pomysł na umożliwienie kontaktu z kulturą i sztuką młodej i najmłodszej publiczności. „Wielkopolanie” od wielu lat wyjeżdżają w trasy koncertowe, aby wychowywać dzieci i młodzież pośród wartości kultury polskiej, ze szczególnym uwzględnieniem tańca i muzyki ludowej. Koncert te są uzupełnienie szkolnych programów związanych z szeroko rozumianą kulturą.  

                                                                                                                                      PK