Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

KIDS FUN FOLK 2017

Od 19 do 25 czerwca Zespół Folklorystyczny „Wielkopolanie” był współorganizatorem Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Folklorystycznego „Kids Fun Folk 2017”.

Już po raz ósmy Stowarzyszenie Sympatyków Kultury Ludowej „Otwórz się na folklor” zorganizowało ten festiwal na terenie Poznania oraz powiatu zapraszając na tegoroczną edycję święta tańca i muzyki około 250 małych artystów z różnych stron świata. Do Poznania przyjechały zespoły z Czech, Gruzji, Polski, Ukrainy oraz USA.  Nasz kraj reprezentowały Zespół Folklorystyczny „Marynia”, Zespół Pieśni i Tańca „Łaniki” oraz szczególnie bliski Wielkopolanom Dziecięcy Zespół Folklorystyczny „Cepelia-Poznań”, współorganizator festiwalu.

Festiwal  odbył się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego  Marka Woźniaka, Prezydenta Miasta Poznania Jacka Jaśkowiaka i Starosty Powiatu Poznańskiego Jana Grabkowskiego.

Uczestnicy festiwalu zaprezentowali się w Poznaniu na scenie w Parku Wilsona oraz Starym Korycie warty, w Suchym Lesie i wielkopolskich szkołach podstawowych w Poznaniu, Konarzewie oraz Suchym Lesie.

24 czerwca powstało w Poznaniu miasteczko festiwalowe,  mieszkańcy Poznania mogli podziwiać wystawę strojów ludowych, uczestniczyć w warsztatach rękodzieła ludowego, zakupić ręcznie robione przedmioty, poznać zabawy i tańce z różnych stron świata nie tylko obserwując je, ale także aktywnie w nich uczestnicząc. Na scenie miasteczka odbyło się również wręczenie nagród w III Wojewódzkim Konkursie Plastycznym pt. „Dziecko w folklorze świata” a wokół niech zawisła wystawa nagrodzonych i wyróżnionych prac. We wszystkich wydarzeniach festiwalowych pojawiło się wielu wielbicieli folkloru, a także innych mieszkańców Wielkopolski,  zwłaszcza rodziny z dziećmi, które miały okazję miło i pożytecznie spędzić swój wolny czas.

Tancerze Zespołu Folklorystycznego Wielkopolanie, wzorem lat ubiegłych,  aktywnie włączyli się w organizację festiwalu. Część z nich była pilotami i tłumaczami zagranicznych grup, inni przez cały tydzień tworzyli ekipę techniczną, pozostali, jako wolontariusze, pomagali w obsłudze wszystkich wydarzeń festiwalowych.

Organizatorzy wydarzenia niezwykle doceniają ich zaangażowanie i ogrom pracy i co roku są niezwykle wdzięczni za pomoc Wielkopolan.