Paweł Zawadzki

Kierownik organizacyjny

Muzyk, tancerz i nauczyciel gry na mazankach, założyciel Kuźni Tradycji. Naukę gry na skrzypcach przewiązanych rozpoczął w 2005 roku pod okiem mistrza Romualda Jędraszaka.

Uczestnik wielu szkoleń i warsztatów poruszających zagadnienia związane z tańcem i muzyką ludową. Aktywnie działa na rzecz folkloru Wielkopolskich wspierając takie wydarzenia jak Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Folkloru KIDS FUN FOLK czy tworzone publikacje książkowe, m.in.: „Wybrane tańce i zabawy folkloru wielkopolskiego”.

Tradycje i zwyczaje wielkopolskiej kultury prezentował na licznych scenach w kraju, m.in.: Sabałowe Bajania w Bukowinie Tatrzańskiej, Tydzień Kultury Beskidzkiej w Żywcu, Festiwal Wszystkie Mazurki Świata w Warszawie oraz po za jego granicami, m.in.: w Rosji, Szkocji, Chorwacji, na Węgrzech czy w Korei Południowej.

Laureat wielu prestiżowych nagród (wraz z Piotrem Góreckim), m.in.: II miejsca w kategorii Kapel ludowych podczas 50 Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym w 2016 roku oraz I miejsca w kategorii kapel podczas Turnieju Dudziarzy Wielkopolskich w Kościanie w 2017 roku.

Absolwent Politechniki Poznańskiej.

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi: