Leszek Rembowski

Kierownik Artystyczny, Choreograf Zespołu

Kierownik Artystyczny Zespołu Folklorystycznego “Wielkopolanie”, choreograf, pedagog tańca, znawca technik i stylów polskich tańców narodowych oraz tańców dworskich

W 1983r. ukończył Politechnikę Poznańska i 4 – letnie Studium Taneczne przy Ministerstwie Kultury i Sztuki (uprawnienia pedagogiczne). Od 1987r. pracuje w Ogólnokształcącej Szkole Baletowej w Poznaniu jako nauczyciel tańca ludowego i charakterystycznego oraz historycznego.

Jest twórcą podstaw programowych i programów nauczania tańca ludowego i charakterystycznego oraz historycznego dla szkół baletowych w Polsce. Od 2006r pracuje również w Akademii Muzycznej w Poznaniu jako wykładowca tańca i ruchu scenicznego na wydziale wokalnym oraz tańca historycznego.

Prowadzi zajęcia z zakresu techniki i stylu polskich tańców ludowych i narodowych. Jest ekspertem Polskiej Sekcji CIOFF (Międzynarodowa Rada Stowarzyszeń Folklorystycznych, Festiwali i Sztuki Ludowej) oraz CEA (Centrum Edukacji Artystycznej przy M K i Dz N). Wykładowca na wielu kursach i seminariach w Polsce i zagranicą. Ogólnopolskie warsztaty edukacyjne dla nauczycieli szkół baletowych i muzycznych pod patronatem MKiDN. Kursy i szkolenia dla instruktorów tańca ludowego. Warsztaty i wykłady nt. polskich tańców narodowych w Universitat Salzburg, Saloniki (Grecja) Warsztaty dla nauczycieli szkół baletowych, Konserwatorium Tańca Tampere, Konserwatorium Muzyczne Oulu (Finlandia)

Autor wielu choreografii i programów artystycznych na temat polskich tańców ludowych i narodowych. min. dla Baletu Dworskiego „Cracovia Danza z Krakowa, Teatru Wielkiego w Poznaniu, Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” .

Od 1993r. zajmuje się tańcem dawnym. Brał udział w warsztatach i seminariach prowadzonych między innymi przez: B Sparti, D.Wortelboer, L. Bearta ; M Drabecką ; M-C Bar le Corre , F. Denieau. Od 1997r. współpracuje z Baletem Dworskim „Cracovia Danza”. Brał udział w operach i spektaklach jako tancerz i autor choreografii między innymi: „Tancrede” A Campry – pod dyr. J-C Malgoirea z Warszawską Operą Kameralną; „Don Quichotte” G-P. Telemanna – Teatre Atelier Lyrique w Tourcoing (Francja); „Balet Cnót” Orkiestra Kameralna „Accademia del’Arcadia” pod dyr. Marka Toporowskiego. Współpracował jako tancerz i choreograf z zespołami muzyki dawnej min: Elżbietą Stefańską; „Spirit of Gambo” (Niemcy); Il Tempo (Polska); Le Concert de I’Hostel (Francja); Collegium Marianum (Czechy); „Aura musicale” (Węgry); Dancere (Polska).Od wielu lat prowadzi zajęcia z zakresu techniki i stylu tańców historycznych i polskich. Wykłada na kursach i seminariach doskonalących wykonawstwo i historię tańców dworskich dla tancerzy i muzyków.

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi: