Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

KIDS FUN FOLK 2018

Od 19 do 24 czerwca Zespół Folklorystyczny „Wielkopolanie” był współorganizatorem Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Folklorystycznego „Kids Fun Folk 2018”.
To już po raz dziewiąty Stowarzyszenie Sympatyków Kultury Ludowej „Otwórz się na folklor” zorganizowało ten festiwal na terenie Poznania oraz powiatu zapraszając na tegoroczną edycję święta tańca i muzyki około 200 małych artystów z różnych stron świata.
Do Poznania przyjechały zespoły z Albanii, Rosji, Polski, oraz Słowacji. Nasz kraj reprezentowały Zespół Tańca Ludowego „Cybinka – Grodzisk”, Zespół Folklorystyczny „Mail Poligrodzianie” oraz szczególnie bliski „Wielkopolanom” Dziecięcy Zespół Folklorystyczny „Cepelia-Poznań”, współorganizator festiwalu.
Festiwal odbył się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka oraz Prezydenta Miasta Poznania Jacka Jaśkowiaka.
Uczestnicy festiwalu zaprezentowali się w Poznaniu na scenie w Parku Wilsona oraz Starym Korycie warty, w Suchym Lesie i wielkopolskich szkołach podstawowych w Poznaniu, Konarzewie oraz Suchym Lesie.
23 czerwca powstało w Poznaniu miasteczko festiwalowe, mieszkańcy Poznania mogli podziwiać występy zespołów, uczestniczyć w warsztatach rękodzieła ludowego, zakupić ręcznie robione przedmioty, poznać zabawy i tańce z różnych stron świata nie tylko obserwując je, ale także aktywnie w nich uczestnicząc. W miasteczku można było również obejrzeć wystawę plastyczną „Dziecko w folklorze świata”.
Tancerze Zespołu Folklorystycznego Wielkopolanie, wzorem lat ubiegłych, aktywnie włączyli się w organizację festiwalu. Część z nich była pilotami i tłumaczami zagranicznych grup, inni przez cały tydzień tworzyli ekipę techniczną, pozostali, jako wolontariusze, pomagali w obsłudze wszystkich wydarzeń festiwalowych. Tancerze nie tylko w znacznym stopniu przyłożyli się do organizacji tego wydarzenia, ale również zawiązali wiele cennych przyjaźni z gośćmi z zagranicy.
Organizatorzy festiwalu, Stowarzyszenie „Otwórz się na folklor” wzorem lat ubiegłych wyrażają wielką wdzięczność za wszelką pomoc i mają nadzieję na przyszłą współpracę. Poznańscy artyści „Wielkopolan” zawsze z wielkim zapałem i radością woluntarnie wspierają inicjatywy mające na celu szerzenie piękna folkloru.