Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Kapela Serc 2019

Na zdjęciu cztery pary na scenie w strojach poznańskich.

17 listopada 20190 roku tancerze i muzycy Zespołu Folklorystycznego „Wielkopolanie” już po raz piąty w swej historii zaangażowali się w ogólnopolską akcja Kapele Serc, która została zainicjowana przez Polską Sekcję CIOFF w 2009 r.

Od tego czasu coraz to większa rzesza zespołów  folklorystycznych  z całej Polski, organizuje koncerty charytatywne na rzecz ludzi potrzebujących różnorodnej pomocy. Poznańska „Kapela Serc”, zorganizowana była przez Stowarzyszenie „Otwórz się na folklor”,  Zespół Folklorystyczny „Wielkopolanie” Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury oraz Dziecięcy Zespół Folklorystyczny „Cepelia-Poznań” Młodzieżowego Domu Kultury nr 3. W tym roku w Auli Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej im. M. Karłowicza prawie 200 artystów obu zespołu, a także Szkoła Musicalu „Erato” zaprezentowało się w koncercie „Nie tylko w Poznaniu…”. Koncercie, z którego całkowity dochód został przekazany na rzecz Komitetu Ochrony Praw Dziecka.

W specjalnie przygotowanym programie poznańscy artyści zaprezentowali tańce i śpiewy miasta Poznania, ukazując życie i tradycje dawnych mieszkańców wsi, a obecnych dzielnic tego niezwykłego miasta. Licznie zgromadzeni widzowie mogli również obejrzeć polskie tańce narodowe: poloneza, mazura, kujawiaka, oberka i krakowiaka, a także regionalne pochodzące z okolic Łowicza, Orawy, Żywca, Opoczna i wiele innych

Podczas koncert nie zabrakło również loterii i wypieków, które również zasiliły finansowo Komitet Ochrony Praw Dziecka .

Całkowity dochód z koncertu wyniósł 10 165,58 zł

 „Hej Kapela Serca wszystkich nas zachęca, do pomocy wszelkiej i przyjaźni wielkiej” – tymi słowami piosenki  poznańscy artyści zakończyli piąta edycję koncertu Kapela Serc.

 

Do zobaczenie za rok brzmiały głosy wychodzącej publiczność !!!

 

Zdjęcie: RZ Studio

           PK