Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

ANDRZEJKI 2018

23 listopada, jak co roku Zespół Folklorystyczny „Wielkopolanie” zaprosili swoich znajomych i przyjaciół na coroczną zabawę andrzejkową. Tematem tegorocznego wieczoru wróżb  były „Morskie opowieści” czyli świat wodny i przeżyć wodnych.

„Wielkopolanie” jak co roku zadbali o wyjątkowość Andrzejek. W morski klimat wieczoru wróżb i zabaw wprowadziła licznie przybyłych gości specjalnie przygotowana na tą okazję scenografia. Na sali pojawili się piraci, ośmiornice, meduzy, złote rybki i wiele, wiele innych osób przebranych zgodnie z tematem imprezy.

Na tegoroczne Andrzejki Tancerze zespołu pod kierunkiem jego Rady przygotowali ciekawe i zabawne konkursy. Sprawdzały one umiejętności sprawnościowe, rozwijające zmysł dotykowy czy wiedzę ogólną z zakresu alfabetu morsa, były one okazją do integracji stolików i wszystkich gości. Na zwycięzców czekały atrakcyjne nagrody.

Jak co roku wszyscy goście brali udział w konkursie na najlepsze przebranie. Po paradzie wybranych par z poszczególnych szalup zwycięzcami została Ośmiornica i Syrenka.

Na zabawie nie zabrakło tradycyjnych wróżb, które wiązały się z przepowiadaniem przyszłości i sprawdzaniem, co czeka nas w życiu zawodowym czy w miłości. Najbardziej popularnym wśród gości zwyczajem było oczywiście lanie gorącego wosku przez dziurkę od klucza do zimnej wody. Zastygnięty wosk tworzył kształt, który następnie oglądano rzucając nim cień na ścianę. Wróżba ta głównie wiązała się z określaniem cech przyszłego małżonka lub jego zawodu itp.

 Wszyscy goście w wesołej i przyjaznej atmosferze bawili się do białego rana.

PK