14 / 11 / 16

WIELKOPOLANIE W KOREI

10 Zespołów z całego świata, wiele grup koreańskich, ponad 600 uczestników, pokazy sztuki koreańskich, tradycyjna kuchnia, wielotysięczna publiczność To wszystko działo się podczas  Międzynarodowego Festiwalu Folkloru w Anseong, którego uczestnikiem był Zespół Folklorystyczny „Wielkopolanie”.

Anseong Ogranizing Committee w dniach 27.09-03.10.2016 roku zorganizował kolejny Międzynarodowy Festiwal Folkloru. Do udziału w wydarzeniu zaproszono zespołu z Malezji, Rosji, Turcji, RPA, Izraela, Tajlandii, Indii, Kolumbii i oczywiście z Polski.  Podczas koncertów prezentowały się również liczne grupy koreańskie.

W specjalnie zorganizowanym miasteczku prezentowały się wyżej wymienione grupy przez cały dzień. Dla wielotysięcznej publiczności każdego dnia organizatorzy przygotowali także atrakcje. Uczestnicy mogli delektować się smakami kuchni rodzimej, uczestniczyć w  tradycyjnych grach koreańskich, a także oglądać stroje, tradycje i sztukę koreańską. Zespoły zaproszone na Festiwal ukazywały swój kuszt artystyczny na trzech scenach wybudowanych na terenie miasteczka. „Wielkopolanie” licznie zgromadzonej publiczności prezentowali tańce narodowe, regionalne z okolic Rzeszowa, Przeworska, Beskidu Śląskiego, a także kulturę własnego regionu. Na zakończenie każdego koncertu poznańscy artyści śpiewali specjalnie przygotowana na ten wyjazd koreańska piosenkę Arirang. Przyśpiewka ta niezmiernie podobała się zgromadzonym widzom i po odśpiewaniu jej „Wielkopolanie” nagradzani byli gromkimi brawami.

Dla mieszkańców Anseong organizatorzy przygotowali również kilku kilometrową paradę. Przez wiele godzin mieszkańcy miast mogli podziwic nie tylko tancerzy biorących udział w festiwalu, ale również przedstawicieli koreańskich ośrodków kultury i sztuki. Na specjalnie przygotowanych platformach prezentowały się orkiesty dęte, a także muzyczne zespołu grające na tradycyjnych instrumentach ludowych. Mieszkańcy mogli również obejrzeć uczniów szkół i przedszkoli ubranych w tradycyjne stroje ludowe, prezentujących się w różnych formach ruchowych.

Wszyscy uczestnicy festiwalu mieli również możliwość zwiedzenia dwóch świątyń buddyjskich w Seulu oraz w Anseong. Mogli oni uczestniczyć w modlitwach , złożyć dary oraz poznawać piękno i tradycje dawnej Korei.

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi: