Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

SPOTKANIE INTEGRACYJNE

Na  początku października na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza odbywały się nabory do Zespołu nikt wtedy nie spodziewał się, że aż tylu chętnych będzie chciało w ramach zajęć wychowania fizycznego, uczestniczyć w próbach Zespołu "Wielkopolanie".
Po miesiącu pracowitych zajęć długo oczekiwane spotkanie ze starszymi (oczywiście stażem) Kolegami rozpoczęło się o godzinie 1900.
Wszystkich przybyłych na spotkanie powitał Przewodniczący Rady Maciej Sierpiński, który krótko opowiedział o działalności Zespołu o jego wyjazdach, zwyczajach i zaprosił do wspólnego śpiewu. Przy dźwiękach kapeli pod egidą Pana Stanisława Horbika rozbrzmiewała muzyka ludowa w murach fortu. Wspólny taniec (polki, oberki, krakowiaki) przysporzyły nowo przybyłym Członkom "trochę" trudności ale i tak po miesiącu prób nieźle dawali sobie radę. Miłym zaskoczeniem dla wszystkich nowo przybyłych członków były pamiątkowe upominki. A potem na ludowo śpiew i taniec do białego rana!!!
Do Zespołu "Wielkopolanie" w tym roku przyjęto 46 osób, które podzielone zostały na dwie grupy, które ćwicząc dwa razy w tygodniu przygotowując się aby wejść w szeregi grupy zasadniczej.