Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

NAUCZYCIELE NA PARKIECIE

NAUCZYCIELE NA PARKIECIEPrzez dwa lutowe weekendy na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 77 odbywało się szkolenie II stopnia dla wielkopolskich nauczycieli zorganizowane przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli i Zespół Folklorystyczny „Wielkopolanie”. NAUCZYCIELE NA PARKIECIE
Po kursie I stopnia nauczyciele, którzy poznali tajniki folkloru mieli okazję uzupełnić swą wiedzę z zakresu kultury naszego regionu ale i nie tylko. Na kursie II stopnia oprócz tańców wielkopolskich znalazły się również tańce narodowe takie jak: krakowiak, kujawiak, mazur i oberek jak również folklor taneczny Śląska. Tańce i zabawy wielkopolskie spotkały się jednak z największym zainteresowaniem uczestników. Mietlorz, szewc, ceglorz i inne formy zabawowe naszego regionu wywoływały dużo radości i powtarzane były przez nauczycieli z wielką chęcią.
Podczas 24-ro godzinnego kursu ponad 30-tu przedstawicieli wielkopolskich szkół i przedszkoli w pocie czoła pracowało aby poznać podstawy, które jak mówili pomogą im w prowadzeniu własnych zespołów w swoich placówkach.
Wykładowcami kursu byli: Jadwiga Banaś i Piotr Kulka, a do zajęć akompaniowała Barbara Florek.
                                                                                                                                                                                                                PK