Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

LUDOWE ANDRZEJKI „WIELKOPOLAN”

LUDOWE ANDRZEJKI „WIELKOPOLAN”30 listopada 2012 roku Zespół Folklorystyczny „Wielkopolanie” zorganizował imprezę andrzejkową „NA LUDOWĄ NUTĘ”. Na sali udekorowanej wielkopolskimi i łowickimi wycinankami bawili się byli tancerze i przyjaciele zespołu. Każdy z uczestników imprezy urozmaicił swoją kreację elementem stroju ludowego z różnych regionów Polski. LUDOWE ANDRZEJKI „WIELKOPOLAN”

Na Balu zawitali Krakowiacy, Wielkopolanie, Łowiczanie, a także Górale.  Oczywiście nie zabrakło tradycyjnych wróżb andrzejkowych. W specjalnie przygotowanym kąciku wróżb, każdy uczestnik imprezy mógł się dowiedzieć jakie niespodzianki spotkają go w nowym roku.  

Dodatkowo przez tancerzy „Wielkopolan” zostały zorganizowane liczne konkursy, związane z tradycyjną sztuką i kulturą, w których o główne nagrody rywalizowali ze sobą goście ze wszystkich stolikLUDOWE ANDRZEJKI „WIELKOPOLAN”ów. Uczestnicy musieli wykazać się niezwykle bogatą wiedzą na temat muzyki, pieśni i strojów ludowych z różnych subregionów naszego kraju. Wśród wielu konkurencji najzabawniejszy dla gości był konkurs „przeciąganie liny ” przez Gospodynie Domowe .
LUDOWE ANDRZEJKI „WIELKOPOLAN”

Wszystkie stoliki rywalizowały ze sobą o główna nagrodę do białego rana.
Zwycięzcy otrzymali duży kosz słodyczy.

Pierwsze miejsce na najlepsze przebranie otrzymali Krakowiacy.  Wybór nie był prosty, gdyż wiele osób ubranych było w nieprzeciętne, oryginalne i pomysłowe stroje. Nie zabrakło również wspólnych śpiewów biesiadnych oraz przyśpiewek zespołowych.
Wszyscy goście w wesołej i przyjaznej atmosferze bawili się do białego rana.
                                                                                                                                              MO