Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

DZIEŃ DZIECKA W SZPITALU DLA DZIECI

Szpital Rehabilitacyjny dla Dzieci w Poznaniu - Kiekrzu  usytuowany jest w pięknej krajobrazowo dzielnicy Poznania. Mieści się między dwoma jeziorami, otoczony jest zielenią pobliskich lasów i  zabytkowego parku, który stanowi najbliższy teren rekreacyjny dla małych pacjentów.
W 100 - łóżkowym szpitalu usprawnia się pacjentów w wieku od 3 - 18 roku życia ze schorzeniami narządu ruchu o różnej etiologii: po urazach czaszkowo-mózgowych, po złamaniach, po zabiegach ortopedycznych i neurochirurgicznych, ze schorzeniami neurologicznymi -np. mózgowe porażenie dziecięce, dystrofie mięśniowe, neuropatie, rdzeniowe zaniki mięśniowe, niedowłady po udarach mózgu, przepukliny oponowo-rdzeniowe, schorzenia uwarunkowane genetycznie, z wadami wrodzonymi narządu ruchu z chorobami reumatologicznymi - stany podostre upośledzające funkcje narządu ruchu ze schorzeniami kręgosłupa np. skrzywienia kręgosłupa, dyskopatie.
W malowniczej, leśnej scenerii „Wielkopolanie” zaprezentowali tańce narodowe oraz tańce z różnych regionów naszego kraju. Krakowiaki, oberki, kujawiaki, tańce rzeszowskie i wiele wiele innych  niezwykle podobały się zebranym małym widzom, a na zakończenie poproszono tancerzy do wspólnego zdjęcia. „Wielkopolanie” z wielką chęcią i radością prezentują kulturę naszego kraju dla tych najbardziej potrzebujących.  

 
PK